Tutma Oranı

Nedir ‘Konservasyon Oranı’

Kazanç oranı geri geçmiş yıl karlarından olarak iş tuttu. tutma oranı oldukça temettü olarak ödenmiş olan daha, iş büyümeye korunur net gelirin yüzdesi ifade eder. Bu temettü olarak ortaklara ödenen kazanç yüzdesini ölçen ödeme oranı, tersidir.

Bir hisse başına temelinde, tutma oranı olarak ifade edilebilir. (1 – Hisse / EPS başına temettü)

Tutma oranı formülü

Tutma oranı temettü ödemesi olmayan şirketler için% 100, ve temettü olarak onların bütün net gelir ödemek şirketler için sıfırdır.

Olarak da bilinir “plowback oranı.”

‘Tutma Oranı’

Bizim forex web yatırım terimini açıklar

Örneğin, $ 1.00 EPS vardır, ve $ 0.40 hisse başına temettü bir şirket,% 40 temettü ödeme oranı, ve% 60 tutma oranına sahiptir.

Tutma oranı ve kâr hızlı artışlar yaşandığı büyüme şirketleri için genellikle yüksektir. O hissedarlar temettü makbuzları yatırım yaparak elde edebiliriz daha hızlı bir tempoda gelir ve kar artırarak hissedarlarını ödül inanıyor, eğer bir büyüme şirketin işine geri kazanç azimle tercih ediyorum.

Yatırımcılar bir firma tipik olarak teknoloji ve biyoteknoloji gibi sektörlerdeki şirketleri ile vaka olduğu, büyük büyüme potansiyeli varsa temettü vazgeçmek için istekli olabilir. Onlar nadiren temettü ödeme gibi bir gelişme nispeten erken bir aşamada teknoloji şirketleri için tutma oranı, genellikle% 100’dür. Ama böyle yatırımcılar makul bir temettü bekliyoruz programları ve telekomünikasyon gibi sektörlerde olgun, tutma oranı nedeniyle yüksek temettü ödeme oranı genellikle oldukça düşüktür.

Tutma oranı şirketin kazanç volatilite ve temettü ödeme politikasına bağlı olarak, sonraki bir yıl arasında değişebilir. Birçok blue-chip şirketleri sürekli ödeme, en azından stabil temettü artan veya bir politikası var. Bu tür ilaç ve tüketici zımba gibi defansif sektörlerde şirketler kazanç daha döngüsel enerji ve emtia şirketleri, daha kararlı ödeme ve tutma oranlarını olması muhtemeldir.

Temettü ödeyen stokları sonrası durgunluk 2008-09 galip düşük faiz ortamında tüm öfke oldu. Şimdiye kadar böyle bir altın üreticileri gibi, temettü ödemesi olmasaydı sektörlerde olanlar bile – – şirketlerin artan sayıda olarak yatırımcıların oldukça aşağı (yüksek) potansiyel gelir vaadi daha mevcut gelir odaklı olarak temettü ödeyen başladı, onların tutma oranları, reddedildi Yol.