Sözleşme Birimi

Nedir ‘Sözleşme Birimi’

Bir tek vadeli veya türevleri sözleşme ile temsil dayanak varlığın gerçek miktarı. Dayanak varlığın para ve faiz oranları tarımsal emtia ve metaller, bir vadeli borsasında işlem gören bir şey olabilir. Vadeli işlem sözleşmeleri yüksek standart olduğundan, sözleşme birim tam miktarı ve yağ veya yabancı para miktarının varil sayısı olarak varlığın özelliklerini, belirleyecektir. bir opsiyon sözleşmesine sözleşme birimi 100 – Her sözleşme satın alma veya 100 hisse satışı için anlamı

.

Ayrıca ticaret birimi olarak da bilinir.

‘Sözleşme Birimi’

Bizim forex web yatırım terimini açıklar

Farklı vadeli işlem sözleşmeleri farklı sözleşme birimleri ve ölçümler. Ayrıca CME işlem gören bir e-Mini sözleşme bir boyutu vardır Örneğin, Chicago Ticaret Borsası (CME) işlem gören bir CAD / USD (Kanada Doları / ABD Doları) vadeli sözleşme, C $ 100,000 bir sözleşme boyutu vardır C $ 10,000 . Bir altın vadeli sözleşme 100 troy ons bir boyut sahipken CME A EUR / USD sözleşmesi, E $ 125,000 bir boyutu vardır. Boyutları ve özellikleri bu farklılıkların bir sonucu olarak, farklı vadeli işlem sözleşmeleri gerçek dolar değerinde önemli sapmalar olabilir.

Sözleşme birimleri kolay yatırımcıların korunmak için gerekli sözleşme sayısına karar için yapmak. Örneğin, bir ABD şirketi 10 CAD / USD vadeli işlem sözleşmelerinin satın alma yoluyla yapabilirsiniz, üç ay içinde Kanada tedarikçi C 1.000.000 $ ödemek ve yükselen Kanada doları karşı korunmak isteyen için.