Kısıtlı Stok

Nedir ‘Sınırlı Stok’

Bu tür yöneticiler ve yönetim gibi kurumsal iştirakleri verilir bir şirkette mülkiyet Kayıtdışı hisseleri. Kısıtlı stok devredilemez ve özel SEC düzenlemelerine uygun olarak işlem gerekir. Ayrıca “harfi stoku” ve “bölümüne 1244 stokta,” olarak anılacaktır genellikle birkaç yıl sürer kademeli devir planına altında satılmaya hazır hale gelir.

> <'Sınırlı Stok' -

Bizim forex web sitesi vadeli yatırım açıklarŞirketlerin hisse opsiyon hibe gider için gerekli olduğu gibi

Kısıtlı stok 2000’lerin ortalarında daha popüler oldu. İçerdekiler olumsuz şirketi etkileyebilecek erken satış önlemek için birleşme ve satın alma faaliyeti, yüklenim aktivite ve bağlı mülkiyet sonra kısıtlı stok verilir. Bir yönetici o kurumsal ya da kişisel performans hedeflerine ulaşmak için başarısız veya bir şeye takılmış SEC ticaret kısıtlamaları çalışır, şirket ayrılması durumunda onun kısıtlı stok kaybetmek zorunda kalabilirsiniz. Kısıtlı hisse senedi ticaretini yöneten SEC düzenlemeler kaydı ve kısıtlı stok kamu ticaret ve süreleri ve hacim tutan sınırlarını açıklar SEC Kural 144 altında özetlenmiştir.

Internal Revenue Code Bölüm 1244 tabi kısıtlı stok vergilendirme, karmaşıktır. Kısıtlı hisse senedi sahipleri bu yelekleri tarih ve satılan tarihte hisse senedi fiyatı arasındaki farka tarafından temsil sermaye kazancı ya da kaybı vergi öderler. Buna ek olarak, kısıtlı stok o yelekleri yıl sıradan gelir olarak vergiye tabi değildir. gelir olarak beyan edilmelidir tutar hak ediş tarihine eksi orijinal egzersiz fiyat hissenin adil piyasa değeridir. Ancak, kısıtlı stok tutucu sıradan gelir vergisi hesaplanması amacıyla, hibe tarihine değil, hak ediş tarihi üzerine ona ya da onu kullanacağım fiyatını sağlayan bir Bölüm 83 (b) seçim yapmak olabilir. Vergi faturası bu durumda erken ödenmesi gerekir, ancak stok hibe tarih ve hak ediş tarihi arasında takdir eğer ölçüde daha düşük olabilir. Bu seçim alarak riski kısıtlı stok tutucu hisse yelek önce şirket bırakırsa, hisse iptal edilir ve zaten ödenmiş vergiler iade edilmez olmasıdır.