Kısıtlı Stok Birimi

‘Yasak Stok Birimi’ nedir

Şirket hisse şeklinde bir çalışana işveren tarafından sunulan

Tazminat. çalışan hemen stok almak, ancak bunun yerine gerekli performans kilometre taşları elde ettikten sonra veya belirli bir zaman süresi için işveren kalan üzerine hakediş planı ve dağıtım takvimine göre o alır almaz. Onlar yelek zaman kısıtlı stok birimleri (RSU) adil piyasa değeri atanır. Hak ediş üzerine, onlar gelir olarak kabul edilir, ve hisselerinin bir kısmı gelir vergisi ödemek için tevkif edilir. Çalışan kalan hisseleri alır ve herhangi bir zamanda onları satabilirsiniz.

> <'Sınırlı Stok Birimi' -

Bizim forex web sitesi vadeli yatırım açıklar

Örneğin, Madeline bir iş teklifi alır herhalde. Şirket Madeline beceri seti özellikle değerli olduğunu düşünüyor ve umut Çünkü o cömert maaş ve faydaları yanı sıra, 500 RSU’lar olarak onu tazminat kısmını sunan, uzun vadeli çalışan kalacaktır. Şirketin hisse senedi ek $ 20,000 RSU’lar potansiyel değer hale hisse başına 40 $ değerinde. Madeline şirketi ile kalmak ve 500 hisse almak için bir teşvik vermek için, beş yıllık devir planına koyar. Istihdam bir yıl sonra, Madeline 100 hisse alacak; İki yıl sonra, başka bir 100, ve bu yüzden beş yıl sonunda tüm 500 hisse aldı kadar açık. Şirketin hisse senedi nasıl gerçekleştireceğini bağlı olarak, Madeline aslında daha fazla veya daha az 20.000 $ alabilirsiniz.

RSU’lar, böylece, Madeline bir teşvik şirketin uzun vadeli kalmak, ama onun hisseleri daha değerli olacak böylece iyi bir performans yardımcı olmak için değil sadece vermek. Aslında, Madeline o şirketin hisse senedi 50 $ değerinde bu noktada tüm 500’ü, alır ve Madeline 25.000 $ alır, eksi kadar hisse sahibi karar nedeniyle, sermaye kazançları vergi gelir vergisi ve miktar için tevkif edildi hisselerinin değeri. Madeline 18 ay sonra şirket bıraktığı Ancak, o yıl bir sonra kazanılmış sadece 100 hisse almış olur. O şirkete geri kalan 400 hisse kaybedilir olurdu.