Kısıtlı Pazar

Nedir ‘Sınırlı Pazar’

Gibi olan döviz kuru ağır hükümet tarafından kontrol ve sadece kısmen genel ekonomik değişkenler tarafından etkilenir bir bölge olarak, serbest dalgalı kur izin vermez bir pazar.

Kısıtlı pazar örneği başka bir ülkenin para birimine endeksli bir para birimi olacaktır. Bloke döviz piyasası daha kısıtlı pazarda daha kontrollü ve serbest piyasa az kontrol edilir. Yasak piyasalar para sınırlı, ama yakından izlenir ve düzenlenir piyasa faaliyetlerinin çoğu türleri şunlardır değildir.
> <'Sınırlı Market' - Bizim forex web sitesi vadeli yatırım açıklarRiskli / onları çok zayıf kabul çünkü

geç 2000’li yılların konut krizi sonrasında, İpotek Garanti Sigorta Şirketi çeşitli şehirler ve bazı tüm devletler ilan ipotek sigortası piyasaları sınırlı olması. Bu alanlar diğerleri arasında Arizona, Kaliforniya, Florida ve Nevada devletleri ve Honolulu, Detroit, Baltimore ve Minneapolis şehirlerini dahil.

Bu kısıtlama şirket tesisin değeri, yatırım amaçlı gayrimenkullerinin ya da nakit-out refinances için kredilerin% 95’in için kredi sigorta olmaz anlamına geliyordu. Ödeme, en azından bir% 5 aşağı olması için gerekli potansiyel alıcılar Mortgage Garanti Sigorta Şirketi aracılığıyla özel ipotek sigortası elde edilen bir borç ile ipotek almak için. Diğer mortgage sigorta şirketleri benzer kısıtlamalar yürürlüğe koydu.