Gayrinakdi Şarj

‘Gayrinakdi Şarj’ nedir

Nakit bir harcama gerektirmez kazanç karşı bir şirket tarafından yapılan bir ücret. Gayrinakdi ücretleri şarj alındığı dönemde kazanç düşürür, ve yeterince büyükse, hatta bir kayıp içine net kar açabilirsiniz. Onlar biraz sık sık görünmese bile – – Birçok şirket kerelik olayları gibi gayri nakdi ücretleri tedavi etmek eğimlidir ve bu tür suçlamaların etkisini dışlamak düzeltilmiş kazanç rapor

.

Bir gayrinakdi ücreti ayrıca bir yazma-down olarak ifade edilebilir.

Bizim forex web sitesi vadeli yatırım açıklar – ‘Gayrinakdi Şarj’

Gayrinakdi ücretleri bir şirketin bilançosunda amortisman, itfa ve tükenme hesaplarına karşı tipik. Şirketler dolayı böyle bir muhasebe politikası değişiklikleri veya varlığın veya envanter piyasa değeri önemli amortisman gibi olağanüstü durumlar için kazanç karşı bu suçlamaları alır.

Örneğin, şirket A $ 200,000,000 bilançosunda şerefiye atfedilen hangi 500 milyon dolar, için şirket B kazanır varsayalım. Şirket A daha sonra B, satın alma sırasında tahmin kadar değerli olmadığını keşfeder ise, şerefiye karşı 100.000.000 $ demek bir gayrinakdi ücret alabilir. Bu ücret döneminde A’nın kazancı etkileyecek zaman kitap gayrinakdi ücreti.