Emeklilik Para Piyasası Hesabı

> <'Emeklilik Para Piyasası Hesabı' nedir

Bir birey böyle bir IRA gibi bir emeklilik hesabı içinde tuttuğu bir para piyasası hesabı. Bir emeklilik para piyasası hesabınızda, mevduat mevduat sertifikaları, Hazine bonosu ve kısa vadeli ticari kağıt gibi düşük riskli yatırımlar yerleştirilir. Hesap bir tasarruf hesabına biraz daha yüksek bir faiz oranı nispeten düşük, öder, ancak likidite ve kararlılık sağlar. Hesap sahibinin için, çok bir çek veya tasarruf hesabı gibi çalışır.

Bizim forex web yatırım terimini açıklar – ‘Emekli Para Piyasası Hesabı’

Bir emeklilik para piyasası hesabı bir Roth IRA içinde tutulabilir, geleneksel IRA, rollover IRA, 401 (k) ya da diğer emeklilik hesabı. Düzenli bir para piyasası hesabına aksine, bir emeklilik para piyasası hesabı bir emeklilik planı anlaşması tarafından yönetilir. Örneğin, hesap sahibinin o gibi 59,5 gibi, asgari bir yaş ulaşmıştır kadar ceza ödemeden hesaptan para çekmek mümkün olmayabilir. Bir yarar olarak, ancak, hesap bakiyesi vergiden muaf büyümeye izin verilebilir.

Bir emeklilik para piyasası hesabı genel emeklilik portföyü içinde çeşitlendirme stratejisinin bir parçası olarak kullanılabilir muhafazakar bir yatırımdır. Onun değeri ne olursa olsun hisse senedi veya tahvil piyasaları ne yaptığını istikrarlı kalacaktır. Ve bir bankada tutulan hisse senetleri ve tahvillerin, para piyasası hesap bakiyeleri aksine kurum başına, mudi başına 250.000 $ kadar sigortalı FDIC vardır.

Bir emeklilik para piyasası hesabı da hesap sahibi büyüdükçe ve daha muhafazakar holdinglerin istiyor gibi hisse senedi ve tahvil satış gelirleri saklamak için kullanılabilir. Buna ek olarak, para piyasası hesapları sık sık var check-yazma kolay gerektiği gibi emekliler emeklilik hesabı para çekme için yapım, ayrıcalıkları.

Bu hesaplar genel tasarruf hesabına göre faiz yüksek ücreti ödemenizi olsa

, emeklilik para piyasası hesapları önemli bir dezavantajı da hesap sahibinin bakiyesi etkin bir her yıl daralıyor, yani enflasyonu geride yeterli ilgiyi kazanmak olmayabilir olduğunu satın alma gücü açısından.